Maja Dąbrowska to trzyletnia córeczka naszego kolegi Pawła Dąbrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie. Jeszcze miesiąc temu nikt by nie powiedział, że rodzinę czeka długa walka o życie swojego dziecka. Diagnoza lekarzy okazała się drastyczna. Maja cierpi na złośliwy nowotwór neuroblastoma najwyższego IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego. Ostatni etap leczenia będzie kosztować milion złotych.

Paweł od siedmiu lat jest policjantem, pracuje w zespole do walki z korupcja i przestępczością gospodarczą. Zawsze zaangażowanym w pomoc innym ludziom, pomagającym w rozwiązywaniu ich kłopotów. Uczynny dla osób tego potrzebujących, kochający dla rodziny i twardy wobec bandytów i złodziei.

Córka Pawła, Maja ma 3 latka. Jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Od 19 czerwca trwa walka o życie małej Mai. Słowa lekarzy wbiły Pawłowi i jego małżonce nóż prosto w serce. Życie rozsypało się im na milion kawałków. Gdy rodzice trzymali w ręku rozpoznanie, nie docierało to jeszcze do nich. Zdali sobie sprawę, że twarzą w twarz stoją ze śmiercią i rozpoczynają walkę o to, co najcenniejsze – o życie córeczki Mai.

Maja jest pogodnym, radosnym, uśmiechniętym  dzieckiem, które kocha wszystko i wszystkich. Teraz jej bezpieczny, dziecinny świat zmienił się w szpitalny koszmar. Maja jest dzielna, obecnie podawana jest jej pierwsza chemioterapia. W ciągu ostatnich tygodni przeszła zabiegi chirurgiczne: biopsje i dwie paracentezy jamy brzusznej.  Lekarze sporządzili plan leczenia Mai. Na początek chemia ma zmniejszyć guza, by można było go usunąć. Potem Maję czeka przeszczep komórek macierzystych, mega chemia, radioterapia i immunoterapia, która ma zapobiec wznowieniu choroby i raz na zawsze zniszczyć potwora. Guz został zlokalizowany w nadbrzuszu i śródbrzuszu, jest gigantyczny i ma wymiary 14cm x 5.8cm x 7.7 cm. Zajął kręgosłup od odcinka piersiowego do krzyżowego, miednicę, lewą kość biodrową, prawa kość udową oraz kości czaszki. Zaburza funkcjonowanie układu pokarmowego. To jeden z najbardziej złośliwych nowotworów, który jest bardzo groźny, podstępny, agresywny i nieobliczalny. Immunoterapia to koszt około 1 miliona złotych….. Na tyle zostało wycenione życie Mai, córeczki naszego policjanta Pawła.

Z całego serca prosimy o pomoc.

Obecnie na stronie internetowej https://www.siepomaga.pl/majunia trwa zbiórka środków na dalsze leczenie dziewczynki.

Pieniądze można wpłacać na numer konta 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

Tytuł przelewu 22949 Maja Dąbrowska – darowizna

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

asp. Katarzyna Kopacz

źródło: KPP Świdwin