Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie przekazało dla naszych Pracowników bezpłatne wejściówki na spektakl słowno-muzyczny „Nasz Papież” w dniu 29.08.2020 r. (sobota) o godz. 18.00.

Spektakl ten to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie na polskiej scenie teatralno-muzycznej w całości oparte na wierszach  Karola Wojtyły, z muzyką Janusza Strobla.  Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności, w niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości Karola Wojtyły oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół tej ponadczasowej twórczości.

Spektakl składa się z kilkunastu wierszy Karola Wojtyły, czytanych przez artystów przy akompaniamencie specjalnie skomponowanej przez Janusza Strobla muzyki.  Występują artyści tacy jak: Jerzy Trela, Emilia Komarnicka – Klynstra, Dominika Ostałowska. Muzycy: Janusz Strobel, Włodzimierz Nahorny, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Paweł Pańta, Sebastian Frankiewicz.  Śpiew: Nula Stankiewicz.  Kwartet smyczkowy: Polish Soloists

Spektakle i wydarzenia kulturalne w NCK w Krakowie organizowane są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Szczegóły na stronie NCK w Krakowie.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są kontakt z Kingą Leszkiewicz, tel.: 696-433-894.