Z okazji Dnia Dziecka Wojewódzki Zarząd Zakładowy NSZZ Pracowników Policji oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego  zorganizowały konkurs plastyczny. Zadaniem jego uczestników było sportretowanie maskotki garnizonu małopolskiego.

Tegoroczny „Dzień Dziecka” przypadł w okresie największych obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Organizatorzy „Dnia Dziecka”- Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster, WZZ NSZZ Pracowników Policji oraz NSZZ Policjantów woj. małopolskiego postarali się, aby choć trochę umilić ten dzień najmłodszym. Wspólnie przygotowali prawie 40 minut rozrywki online, z której już wiemy, dzieci chętnie korzystały.

Organizatorzy na tym nie poprzestali. Zmobilizowali dzieci do dalszej zabawy i ogłosili konkurs z nagrodami na portret Wawelka. Jury konkursu:  Inspektor Wawelek, Przewodnicząca WZZ NSZZ Pracowników Policji w Krakowie Justyna Skiba oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorz Gubała bardzo wysoko ocenili wszystkie nadesłane prace i nie byli wstanie wskazać jednoznacznie zwycięzcy. Każdy z czterdzieściorga dzieci otrzymał wspaniałe upominki. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 4 do 11 lat z Krakowa, Nowego Sącza, Chrzanowa, Suchej Beskidzkiej, Mnikowa, Tarnowa, Brzeska, Dobczyc i Myślenic. Pomysły i różnorodność materiału, z jakiego wykonano prace, zadziwiły nawet Inspektora Wawelka. Po wielogodzinnych obradach jury postanowiło wyróżnić po cztery prace w kategorii dziewczęta i chłopcy. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Paulinka lat 9 z Krakowa, Marysia lat 4 z Krakowa, Hania lat 5 z Krakowa, Hania lat 9 z Nowego Sącza, Oskar lat 10 z Chrzanowa, Kuba lat 8 z Suchej Beskidzkiej, Piotruś lat 11 z Nowego Sącza, Karolek lat 5 z Mnikowa. Wszystkich wyróżnionych odwiedził osobiście Inspektor Wawelek i wręczył nagrody. Zapraszamy do podziwiania prac młodych artystów w holu głównym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.