#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Swoim zasięgiem już dawno wyszła poza powiat, a nawet województwo łódzkie. Włączają się w nią kolejni mundurowi. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA — najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przyjęli wyzwanie od kolegów z Komendy Powiatowej Policji z Włoszczowej, i tym samym włączyli się w pomaganie dla Wojtusia.

Zadanie jak widać na filmie zostało z uśmiechem wykonane, a nasze kolejne nominacje to:

policjanci z Komendy Powiatowej z Wieliczki oraz Krakowa, Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa oraz funkcjonariusze służby więziennej Zakładu Karnego w Tarnowie.

Tak niewiele już potrzeba, a takie to proste https://www.siepomaga.pl/wojtus