Od kilku lat WZZ NSZZ Pracowników Policji oraz NSZZ Policjantów woj. małopolskiego organizuje z okazji Dnia Dziecka Piknik Rodzinny Służb Mundurowych. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszej widowni. Niestety obecna sytuacja związana z zagrożeniem spowodowanym wirusem SARS-CoV-2 wymusiła na nas wiele niekorzystnych ograniczeń, w tym zakaz zgromadzeń. Dochodzą do nas sygnały, że wiele osób, zwłaszcza tych najmłodszych wyczekiwało na festyn i informacja o jego odwołaniu wywołała falę smutku.  

W tej sytuacji nie chcemy pozostawić dzieci pracowników i funkcjonariuszy Policji bez żadnej formy podkreślenia ważności „Dnia Dziecka” i dać im chociaż namiastkę atrakcji, które mogłyby je czekać na pikniku. WZZ NSZZ Pracowników Policji wraz z ZW NSZZ Policjantów woj. małopolskiego przygotował projekt online bezpieczny dla dzieci oraz osób  biorących w nim udział. W prezentacji wezmą udział członkowie naszej organizacji, funkcjonariusze oraz pracownicy Policji, jak również fachowcy w swoich dziedzinach (montaż, filmowanie, pokazy specjalne).

„Dzień Dziecka z małopolską policją”

Niebawem dzieci pracowników i funkcjonariuszy Policji naszego garnizonu otrzymają link, pod którym 01 czerwca będzie dostępny materiał przygotowany specjalnie dla nich. Składać się będzie z trzech części:

  • edukacyjnej – praca małopolskiej Policji ( na czym polega służba w Policji, wywiady, oraz oprowadzenie po jednostkach Policji przez inspektora Wawelka)
  • nauka przez zabawę ( gry i zabawy prowadzone przez inspektora Wawelka)
  • niespodzianka dla dzieci – profesjonalny pokaz iluzjonisty w asyście inspektora Wawelka

Materiał skierowany jest dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat, choć jesteśmy pewni, że starsze dzieci znajdą też coś dla siebie. Gorąco zachęcamy rodziców, aby towarzyszyli swoim pociechom w trakcie prezentacji materiału. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z małopolską policją będzie frajdą dla całej rodziny.

Dzięki uprzejmości Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera w projekcie wezmą udział:

  • Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji
  • Oddział Prewencji Policji w Krakowie
  • Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie
  • Wydział Ruchu Drogowego KMP Kraków
  • Komisariat Wodny Policji w Krakowie
  • Ogniwo Przewodników Psów Służbowych KMP Kraków

Serdecznie zapraszamy pracowników oraz funkcjonariuszy Policji wraz z dziećmi do obejrzenia przygotowanego materiału. Link do projektu już niebawem!!