Miniony rok to czas wytężonej pracy dla  Wydziału Doboru i Szkolenia KWP Kraków. Ogromne zaangażowanie policjantów i pracowników cywilnych pozwoliło na uzupełnienie wakatów w małopolskiej Policji. Rok 2020 przywitaliśmy stu procentowym zatrudnieniem.

W dniach 7.01 – 10.01.2020r przyszli adepci szkół policyjnych uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Zespół Szkolenia oraz doświadczona kadra dowódcza OPP zadbali oto aby w kilka dni zapoznać z podstawowymi aktami prawnymi i przygotować 133 przyszłych policjantów do uroczystości ślubowania.

09.01 przyszłych policjantów odwiedził w siedzibie krakowskiego Oddziału Prewencji Policji – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała wraz z w-ce Przewodniczącymi asp.szt. Andrzejem Mruczkiem, asp. Pawłem Teklińskim-Cichym oraz asp. Mariuszem Tylkiem. W trakcie spotkania Przewodniczący przybliżył przyszłym adeptom sztuki policyjnej strukturę, cele i zadania związku. Wyraził ogromne uznanie za wybór tak odpowiedzialnej służby i gratulował przejścia gęstego sita rekrutacji. Życzył ukończenia szkolenia podstawowego z jak najlepszym wynikiem, wytrwałości i realizacji w służbie na rzecz małopolskiego społeczeństwa. Po spotkaniu 120 przyszłych funkcjonariuszy złożyło deklaracje przystąpienia do NSZZ Policjantów. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj.małopolskiego wręczył uczestnikom spotkania kompendium podstawowej wiedzy policjanta zgromadzony na pendrive.