Początek 2020 roku to czas by przypomnieć najbardziej zasłużonych w 2019 r. mieszkańców powiatu myślenickiego. „Osobowość roku 2019” to plebiscyt organizowany przez serwis internetowy Miasto-Info.pl. Wśród tegorocznych kandydatów do honorowego tytułu znalazło się dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Dobczycach.

Nominowani policjanci to st. sierż. Dominik Kula oraz st. sierż. Łukasz Nieckula z Zespołu Dzielnicowych KP Dobczyce. Dominik i Łukasz rozwiązali zagadkę włamań do domków wypoczynkowych w Kornatce. Rodzaj wykonywanej przez nich służby wymaga doskonałego kontaktu z mieszkańcami powierzonego im rewiru. Jako dzielnicowi skutecznie i sumiennie wywiązali się ze swoich obowiązków, co doprowadziło do ujęcia sprawcy włamań i odzyskaniu cennych przedmiotów.

St. sierż. Dominik Kula

Służbę w policji pełni od 2014 r. Od początku kariery policyjnej jest związany z garnizonem małopolskim. Na co dzień pełni obowiązki dzielnicowego na w Zespole Dzielnicowych KP Dobczyce. Jest również członkiem oraz aktywnym działaczem na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. małopolskiego.

St. sierż. Łukasz Nieckula

Od 5 lat z dumą nosi policyjny mundur. Jego codzienna służba to ogrom interwencji, które jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego rozwiązuje. Łukasz pełnił również obowiązki dzielnicowego gminy Raciechowice.

Serdecznie zachęcamy do oddania swojego głosu na wspaniałych, młodych policjantów, którzy z poświęceniem i ogromnym zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki.

Lista pozostałych kandydatów oraz możliwość oddania swojego głosu dostępna jest tutaj.