Wczoraj (08 września 2019 r.), w miejscowości Paryż pod Krzeszowicami odbyła się druga edycja „Biegu przez Paryż”. Zawody zorganizowała fundacja „Ósmy Dzień Tygodnia”, a dochód uzyskany w trakcie trwania imprezy przeznaczony zostanie na leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomka Warzechy. Akcję na miejscu wspierali małopolscy policjanci wraz z Dowódcą Oddziału Prewencji insp. Jarosławem Nowakiem oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPKP woj. małopolskiego.

Trasa biegu, tak jak w ubiegłym roku, prowadziła przez polne drogi Paryża k. Krzeszowic. Zawodnicy wystartowali o godzinie jedenastej i rywalizowali w kategoriach: 12 km i 6 km oraz 12 km dla służb mundurowych „o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji w Krakowie”. Za biegaczami wymaszerowała także grupa nordic walking, która pokonała dystans 6 km. Łącznie do zawodów przystąpiło aż 130 zawodników.

Jak na zawołanie, tuż przed biegiem przestał padać deszcz, a z czasem wyszło słońce. Jednak powstałe w wyniku opadów błoto i liczne kałuże dodatkowo utrudniły (bądź uatrakcyjniły) zmagania. Ku uciesze fotografów i niektórych zawodników tegoroczne zawody bardziej przypominały runmageddon niż bieg uliczny. Choć warunki nie były idealne, to nikt nie narzekał i wszyscy w pogodnych nastrojach ukończyli zmagania.  Najszybciej do mety w kategorii mundurowych dotarł reprezentujący OPP Katowice sierż. szt. Damian Lorisz. Zwycięzcom biegu dla służb mundurowych puchary wręczył Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie  insp. Jarosław Nowak.

Po ogłoszeniu wyników odbyła się licytacja charytatywna, na której wystawiony został m.in. policyjny „pluszak”- Inspektor Wawelek. Maskotkę udało się sprzedać za 10-krotność swojej wartości. W trakcie trwania imprezy najmłodsi, pod czujnym okiem policjantów Oddziału Prewencji,  przymierzali sprzęt policyjny, natomiast ich rodzice oglądali zabytkowe samochody. W drugiej części imprezy  zorganizowano kolejne, dwie konkurencje: bieg z przeszkodami dla dzieci „Czerwony berecik” oraz grę terenową zespołową „Orient Express”.

 Jeśli chcesz pomóc Tomkowi i dowiedzieć się więcej na jego temat zapraszamy na stronę Fundacji Siepomaga