Przed nami kolejny rok szkolny, a co za tym idzie, również wybór ochrony dla uczniów w postaci ubezpieczenia NNW. Szkoły wyręczają nas w tym zakresie, przygotowując ofertę konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Taka propozycja nie musi wszystkim odpowiadać – i słusznie, bo za podobną kwotę można mieć znacznie więcej.

Duża część rodziców zapomina o tym, że ubezpieczenie NNW można zakupić samodzielnie, bez pośrednictwa szkoły. Czyli indywidualnie ustalić zakres ochrony, wysokość sumy ubezpieczenia i składki oraz wybrać firmę ubezpieczeniową.

Osobą ubezpieczoną może być dziecko na różnym etapie edukacji: przedszkola, szkoły podstawowej, szkoły średniej i na studiach.

Teoretycznie o ubezpieczenie dziecka nie należy się martwić, ponieważ to szkoła oferuje gotowe propozycje. W praktyce wygląda to tak, że dyrektor placówki podpisuje umowę z jednym towarzystwem, którego produkt jest następnie sprzedawany rodzicom na zebraniu klasowym.

Taka polisa to nic innego jak ubezpieczenie grupowe, gdzie co prawda składka wygląda bardzo atrakcyjnie (rocznie ok. 50 zł lub mniej), jednak w efekcie rodzic nie ma wpływu ani na wybór wartościowych dodatków, jak uprawianie sportu na zawodach, ani nie ma co liczyć na wysokie odszkodowanie.

Warto mieć świadomość, że zakupu możemy dokonać samodzielnie lub – jeśli już kupiliśmy w szkole polisę NNW dla naszego dziecka – możemy zakupić dodatkową samodzielnie. Ubezpieczenie NNW wymaga najczęściej jednorazowej składki, dzięki czemu nie jest to dla nas wysoki koszt. Dziecko jednak może uzyskać podwójne wsparcie – odszkodowanie otrzyma z obu polis.

Związkowy Punkt Informacyjny Kredytowo-Ubezpieczeniowy

Mogilska 109 Kraków

Tel. 694 969 044 lub 661 606 572

E-mail: biuro@instytutfinansow.com.pl

Zakres ubezpieczenia: https://nszzp-malopolska.pl/wp-content/uploads/2019/09/NNWG.pdf