W niedzielę w miejscowości Ryczów w gminie Spytkowice odbyły się 21 małopolskie dożynki na które zaproszono gości z całego województwa. Organizatorami święta byli marszałek Małopolski Witold Kozłowski oraz wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

Dożynki w Ryczowie rozpoczęły się wspólną modlitwą w intencji rolników i ich plonów w czasie uroczystej mszy świętej, której przewodniczył arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski. Następnie uczestnicy barwnym korowodem przeszli na pobliski stadion sportowy, gdzie zaplanowano główną część uroczystości.
Każda gmina powiatu wadowickiego była reprezentowana przez samorządowców, licznie przybyłe stowarzyszenia lokalne, koła gospodyń wiejskich oraz strażaków. Wśród gości można było zauważyć posłów, radnych sejmiku województwa, starostę, komendantów powiatowych policji i straży pożarnej . W kulminacyjnym punkcie uroczystości w trakcie rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP KPP Wadowice asp. szt. Dawid Herbut odznaczył wójta Gminy Spytkowice Mariusza Krystiana Krzyżem Niepodległości  z gwiazdą kl. I.