2 maja na  Błoniach Krakowskich z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 15-lecia Polski w Unii Europejskiej odbył się piknik rodzinny #EUROPEJSKAmałoPOLSKA zorganizowany przez Wojewodę Małopolskiego.  


Największa krakowska łąka stała się miejscem patriotycznego pikniku z mnóstwem atrakcji, które zapewniły m.in. służby mundurowe. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na swoich stanowiskach profilaktyczno– edukacyjnych promowali dobór do służby, edukowali dzieci, jak i dorosłych na temat zasad bezpiecznego wypoczynku i poruszania się pod drogach. Uczestnicy pikniku mogli porozmawiać nie tylko z policjantami prewencji i ruchu drogowego, ale spotkać się  z także policyjnymi antyterrorystami, czy zaprzyjaźnić z psami tropiącymi.  Policjanci prezentowali także  sprzęt policyjny: pojazdy, uzbrojenie itp.

Inne  instytucje i organizacje także zapewniły szereg atrakcji. Były to m.in. teatr i animacje dla najmłodszych, dmuchańce, mobilny „Przystanek Historia”, gra miejska.  Po kilku godzinach największa w Europie łąka w centrum miasta zamieniła się morze flag- na 40 tysiącach metrów kwadratowych 10 tysięcy biało-czerwonych flag utworzyło mapę Polski.

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/