W dniach 14 i 15 marca br. na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn–Ski w Kluszkowcach rozegrane zostały V Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla funkcjonariuszy Policji. W imprezie sportowej, nad którą honorowy patronat objął Komendant Główny Policji, rywalizowali mundurowi z garnizonów małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego oraz lubelskiego.


W uroczystym otwarciu zawodów udział wzięli p.o. Zastępcy Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Piotr Kulesza, Naczelnik Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP kom. Piotr Lubaszko, przedstawiciele szkół Policji, Naczelnicy Wydziałów Prewencji komend wojewódzkich oraz komendy stołecznej Policji, dr Marek Palik Instruktor Wykładowca SITN PZN i koordynatorzy zajmujący się problematyką bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich.

Wszyscy uczestnicy musieli się zmierzyć z trzema konkurencjami:

  • Slalomem gigantem,
  • „Spacerem Narciarza” – polegającym na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystano fantom) i przetransportowaniem go do miejsca docelowego,
  • Testem Wiedzy – obejmującym problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym oczywiście na zorganizowanych terenach narciarskich.

Po dwudniowej zaciętej, aczkolwiek prowadzonej w duchu fair play rywalizacji, poznaliśmy laureatów zawodów narciarskich dla funkcjonariuszy policji. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody motywacyjne, a dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej- również odznaki „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”.

I miejsce i tytuł najlepszego policyjnego narciarza 2019 roku w klasyfikacji indywidualnej wywalczył podkom. Paweł Cudek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, II miejsce wywalczył st. sierż. Jakub Włoch z KWP w Katowicach, a III miejsce – mł. asp. Piotr Płoskonka także z KWP w Katowicach.

W klasyfikacji drużynowej nasz policjant także mocno zaznaczył swój udział w startach, zajmując wraz z kolegą z Małopolski sierż. szt. Arturem Horeckim II miejsce (I miejsce – drużyna nr 1 KWP w Katowicach – mł. asp. Piotr Płoskonka i st. sierż. Jakub Włoch, III miejsce – drużyna nr 1 KWP w Krakowie – st. sierż. Paweł Burdyl i sierż. Damian Marek). Paweł również świetnie radził sobie w poszczególnych konkurencjach zawodów w Kluszkowcach. Najlepiej wypadł w teście wiedzy, zajmując I miejsce (II wywalczył mł. asp. Piotr Płoskonka z -KWP w Katowicach, III st. sierż. Jakub Włoch – również z KWP w Katowicach). W slalomie gigancie Paweł Cudek zajął III miejsce, ustępując reprezentującemu KWP w Krakowie sierż. Damianowi Markowi i st. sierż. Paweł Burdyl z Małopolski. W konkurencji „Spacer narciarza” drużyna w składzie Paweł Cudek Artur Horecki stanęła na III miejscu podium, wyprzedzona przez reprezentującą Małopolskę drużynę – st. sierż. Pawła Burdyl i sierż. Damiana Marka oraz kolegów z Katowic – mł. asp. Piotra Płoskonkę i st. sierż. Jakuba Włocha, którzy uplasowali się na drugim miejscu.

podkom. Paweł Cudek jest wieloletnim związkowcem, który w wolnym czasie aktywnie bierze udział w wydarzeniach sportowych, reprezentując między innymi KMP Tarnów.  Wieloletnim doświadczeniem wspiera swoich młodszych kolegów w rywalizacji sportowej, jak i codziennych trudach codziennej służby.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów, w szczególności kol. Pawłowi Cudek życząc zarazem następnych rewelacyjnych osiągów sportowych.

źródło: http://tarnow.policja.gov.pl/