Po raz kolejny funkcjonariusze krakowskiego Oddziału Prewencji Policji pokazali, że mają serce po właściwej stronie i nigdy nie odmówią pomocy. Od 13 grudnia ubiegłego roku zbierali zakrętki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie w codziennych trudach małego Bartusia.


W dniu 22 lutego 2019 r. Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Jarosław Nowak oraz st. sierż. Małgorzata Dulińska-inicjatorka akcji przekazali zebrane nakrętki tacie Bartusia, który nie krył wzruszenia.

Aż do tego dnia nikt nie zdawał sobie sprawy, w jak dużym stopniu funkcjonariusze zaangażowali się do zbiórki. Ilość zebranych zakrętek wszystkich zaskoczyła. Uśmiech na twarzy dowódcy jednostki mł. insp. Jarosława Nowaka był wyrazem dumy, że „jego” policjanci nie zawiedli i w pełni zasługują na pokładane w nich zaufanie.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli, chociaż maleńką „cegiełkę”, by ułatwić Bartusiowi codzienne życie. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się st. sierż. Małgorzacie Dulińskiej, która koordynowała całą akcją. Krakowski Oddział Prewencji Policji zapewnia też, że to nie koniec zbiórki dla naszego małego wojownika, a jedynie jej pierwsza część. Mają nadzieję, że ich maleńki gest, chociaż troszkę wspomógł Bartka.

Osoby chcące lepiej poznać historię Bartusia mogą to zrobić, klikając tutaj.

Galeria upamiętniająca ogrom zaangażowania funkcjonariuszy OPP