III Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa małopolskiego połączony ze zbiórką funduszy na rzecz Tymona i Szymona – przeszedł do historii. Dzięki Waszej obecności i wielkiemu sercu udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych!!! W imieniu Przewodniczącego ZW NSZZP woj. małopolskiego nadkom. Grzegorza Gubały, Zarząd Wojewódzki reprezentował Wiceprzewodniczący asp. szt. Konrad Nowaczek.

W sobotnim, charytatywnym turnieju rozegranym na hali sportowej przy ul. Chemicznej w Mościcach, nad którym honorowy patronat objął Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura, w szranki o tytuł najlepszej policyjnej drużyny piłkarskiej stanęło 10 reprezentacji z całej Małopolski. Swoje teamy wystawiły Komenda Miejska Policji w Tarnowie, Krakowie i Nowym Sączu, komendy powiatowe w Krakowie, Oświęcimiu, Bochni, Brzesku, Suchej Beskidzkiej, Wadowicach oraz Oddział Prewencji Policji z Krakowa. Po zaciętej walce (oczywiście z zachowaniem zasad fair play), do fazy finałowej zakwalifikowały się drużyny OPP Kraków, KMP Tarnów i KPP Oświęcim. Najlepszą z nich okazała się drużyna z Tarnowa i to właśnie jej policjanci odebrali zwycięski puchar za zajęcie I miejsca. Drugie miejsce wywalczyła KPP Oświęcim, trzecie – przypadło OPP Kraków. Tuż za podium uplasowała się drużyna sądeckich policjantów.

Oprócz sportowych zmagań, w trakcie sobotniej imprezy charytatywnej, tarnowscy mundurowi przeprowadzili zbiórkę funduszy oraz licytację dla Szymonka i Tymka, wymagających stałego leczenia i kosztownej rehabilitacji. „Pod młotek” poszły gadżety przekazane przez czołowych polskich i zagranicznych sportowców, a dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych!

Warto dodać, że sobotni turniej nie odbyłby się bez wsparcia wielu ludzi dobrej woli i instytucji, w tym współorganizatora – Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie, partnerstwa Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza i Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli oraz lokalnych firm i przedsiębiorców.

Ideę sportowej rywalizacji, połączonej z niesieniem pomocy chorym chłopcom „puścili w eter” patroni medialni – Radio Eska i zVami TV.

A my wszyscy mieliśmy okazję przekonać się po raz kolejny, że w grupie siła i razem możemy więcej, a pomoc okazana innym czyni nas lepszymi.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM ZARÓWNO W ORGANIZACJĘ TURNIEJU, JAK RÓWNIEŻ W ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY ORAZ DARCZYŃCOM!

Relacja video: https://www.zvami.tv/wiadomosci/6270,iii-turniej-halowej-pilki-noznej-o-puchar-przewodn