Szanowni Państwo,

              W związku z olbrzymim zainteresowaniem ofertą Opery Krakowskiej, Zarząd Terenowy KWP w Krakowie zaprasza na kolejne wydarzenie:

„CARMINA BURANA” – pieśni świeckie wg średniowiecznego rękopisu z klasztoru Benediktbeuern (Bawaria)

(Opera Krakowska ul. Lubicz 48, Kraków, Duża Scena), 10 listopada 2018 r. (sobota), godz. 18.30, bilet ulgowy w cenie dla wszystkich – 27 zł, członek NSZZP KWP w Krakowie – funkcjonariusz zatrudniony w KWP w Krakowie – 17 zł.


Przez jednych nazywane kantatami scenicznymi, innych oratorium, Carmina Burana oparte są na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r.
w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków,
24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata. Tylko zgoda na porządek i ład panujący w makrokosmosie pozwoli człowiekowi zachować czystość duszy i żyć zgodnie z naturą.


              Dofinansowanie dla członków NSZZ Policjantów KWP, funkcjonariuszy zatrudnionych w KWP Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP w Krakowie.

              Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: zarząd-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.