29 maja 2018 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Gościem uroczystości był wojewoda małopolski pan Piotr Ćwik, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki policji nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym policjantom powodzenia i satysfakcji w służbie. Również powodzenia, a także bardzo dobrych wyników w nauce oraz wytrwałości w niełatwej i odpowiedzialnej służbie  życzył kursantom Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego kom. Grzegorz Gubała.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 20 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – cztery osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Oddział Prewencji Policji w Krakowie zyska nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej, bo po trzech nowych funkcjonariuszy, trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Dwóch policjantów służbę rozpocznie w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce, natomiast jeden w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku.
To trzecie w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. W 2018 roku komendant wojewódzki policji w Krakowie przyjął do służby w podległych jednostkach 116 osób.

Dzisiejsze ślubowanie to nie jedyna tego typu uroczystość, jaka odbyła się w ostatnim czasie. W kwietniu br. uroczyste ślubowanie złożyło 15 nowych adeptów sztuki policyjnej. Ośmiu z nich skierowanych zostało do pełnienia służby w jednostkach w Krakowie, czterech zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a trzech trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/uroczyste-slubowanie-nowo-przyjetych-policjantow-85