Tarnowscy policjanci po raz drugi organizują halowy turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego. Tegoroczny turniej ma charytatywny charakter – wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na konto chorej Julki, córki tarnowskiego policjanta Mariusza Więcka.

17 lutego 2018r. w godzinach 8-15 na hali sportowej przy ulicy Chemicznej w Tarnowie odbędzie się II Turniej w piłce nożnej halowej, który honorowym patronatem objął Komendant Miejski Policji w Tarnowie. W tym roku celem przedsięwzięcia, oprócz sportowej rywalizacji, jest pomoc w dalszym leczeniu małej Julki, która cierpi na wiele wrodzonych i nieuleczalnych schorzeń.

W turnieju udział weźmie 10 reprezentacji komend policji województwa małopolskiego. Jego organizację wsparło wiele instytucji i osób prywatnych. Podczas zawodów odbędzie się zbiórka charytatywna oraz licytacja przedmiotów przekazanych na rzecz Julki m.in. przez: Janusza Kołodzieja, Rafała Sonika, Bartosza Kapustkę, Mateusza Klicha, Dariusza „Tiger” Michalczewskiego, Angelikę Kerber, reprezentację Polski w skokach narciarskich, reprezentację Polski w snowboardzie. Uzyskane w ten sposób fundusze z pewnością pomogą rodzicom Julki w zapewnieniu córci odpowiedniej opieki i rehabilitacji.

Turniej zakończy się przyznaniem nagród dla najlepszych drużyn oraz indywidualnych dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza.

Organizatorzy mają nadzieję, że w czasie spotkania nie zabraknie sportowych emocji, a także hojności ludzi szlachetnego serca na ten wyjątkowy cel.

źródło: KWP Kraków