Przez trzy dni, od 6 do 9 grudnia odbywały się XIV Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Piłce Nożnej. Gospodarzem zawodów było nadmorskie Mielno. W tym roku prestiżowy puchar zwycięzcy powędrował do drużyny KGP, w której gra nasz związkowy kolega Patryk Marzec.

Jak co roku, rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. W trwającej dwa dni fazie grupowej, reprezentacja Komendy Głównej Policji zmierzyła się i zdominowała: KWP Łódź (1:0), KWP Gdańsk (6:1), Komendę Stołeczną Policji (3:0) KPP Kuto (2:0) i KPP Koszalin (2:0).
Zdobywając komplet punktów reprezentacja ta udowodniła, że jest faworytem zawodów.
Strzelcem jednej z bramek w meczu z KPP Kutno był nasz związkowy kolega Patryk Marzec.

W fazie pucharowej drużyna KGP zmierzyła się z KWP Olsztyn. W tym meczu udało się osiągnąć rzecz niebywałą. Po regulaminowym czasie obie drużyny miały na koncie po jednej bramce. W trakcie dogrywki, w ciągu zaledwie 5 minut, drużyna Komendanta Głównego strzeliła aż 4 bramki kończąc tym samym spotkanie z wynikiem 5:1. W półfinale drużyna faworytów pokonała zawodników KWP Katowice. Początkowo na prowadzenie wysunęli się „Ślązacy”, jednak po dwóch skutecznych atakach szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść zawodników z KGP. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Ostatnim przeciwnikiem okazali się być policjanci z KPP Polkowice. Finałowy mecz należał jednak od początku do zawodników KGP. Zdominowali oni całe spotkanie, co nie do końca znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku końcowym. Ostatecznie drużyna Komendy Głównej Policji wygrała 1:0 i zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Skład drużyny Komendanta Głównego Policji:
selekcjoner: Andrzej Kuczyński
trener: Mateusz Kocyk
zawodnicy: Rafał Gnap (KWP Szczecin), Maciej Watkowski (KWP Radom), Łukasz Matyśkiewicz (KSP) Kamil Głośny, Marcin Szopa, Wojciech Dudek, Wojciech Dziura, Radosław Kalisz (KWP Katowice), Piotr Świerczyński, Patryk Marzec (KWP Kraków)