Jesienne sukcesy związkowców w sztukach walki

Mimo, że pogoda za oknem nie nastraja do treningów, nasi związkowi koledzy wciąż szlifują formę i zdobywają kolejne medale w licznych zawodach sportowych powiązanych z szeroko pojętymi sztukami walki.

INTERNATIONAL KUOSHU KUNG FU CUP

International Kuoshu Kungu Fu Cup to nazwa zawodów sportowych odbywających się w niemieckim mieście Ulm. Tam też wystąpił, jako instruktor jednej z krakowskich szkół walki, st sierż. Kamil Radwan. Nasz związkowy kolega stoczył zacięte pojedynki w formach z bronią białą krótką oraz długą. Ostatecznie zajął drugie miejsce ustępując jedynie zawodnikowi z USA. Jest to duży sukces, biorąc pod uwagę, że w trakcie turnieju wystąpiło ok. 200 najlepszych zawodników z całego świata.

MISTRZOSTWA POLICJI W JUDO

20 października br. odbyły się kolejne Mistrzostwa Policji w Judo. Już po raz siódmy gospodarzem zawodów było Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Z pięciu kandydatów, wystawionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, aż trzech wróciło z medalami. Byli to:

st. sierż. Wojciech Tworzydło, KPP Bochnia – II miejsce w kat. do 100 kg

sierż. Bartosz Limanówka, SPAP- III miejsce w kat. do 81 kg

post. Piotr Wojtas, OPP – III miejsce w kat. Do 73 kg

Jak sam przyznał częsty uczestnik zmagań Judo – kol. Piotr Wojtas, tegoroczne zawody były dużo bardziej wymagające. On sam zajął trzecie miejsce i choć żałuje, że nie znalazł więcej czasu na treningi, to wie, że uległ  zawodnikom rangi światowej. Pierwsze miejsce w jego wadze zajął bowiem Mariusz Janicki – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Judo oraz licznych imprez międzynarodowych.

Podniesienie rangi turnieju wynika z faktu, że do policyjnych zmagań dołączyli zawodnicy z innych służb mundurowych. Na macie można było zobaczyć funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego. Łącznie w Legionowie wystąpiło 57 zawodników z całej Polski.